Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Rynek budowlany

Dziesięciolecie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

kategoria: Rynek budowlany
obrazek aktualności
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń ma 10 lat

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), skupiające czołowych producentów systemów ETICS, już od dziesięciu lat podejmuje inicjatywy wspierające rozwój rynku ociepleń w Polsce. Działalność koncentruje się na projektach edukacyjnych kierowanych są do różnorodnych odbiorców, począwszy od środowisk naukowych, administracji i profesjonalistów z branży budowlanej, na indywidualnych inwestorach i użytkownikach ocieplonych budynków skończywszy.

  • Z każdym rokiem dostrzegamy coraz większe zainteresowanie informacjami na temat prawidłowego stosowania technologii ociepleń, zwłaszcza w aspekcie budownictwa energooszczędnego. Staramy się odpowiadać na ten głód wiedzy i cieszymy się, że nasze działania spotykają się z dobrym przyjęciem. Dzięki temu możemy z satysfakcją świętować dziesięciolecie naszej organizacji  – mówi prezes Zarządu SSO Wojciech Szczepański.

W ocenie Wojciecha Szczepańskiego, jubileusz Stowarzyszenia upoważnia do podkreślenia jego integrującej branżę roli, dzięki której możliwe jest wspólne dążenie do rozpropagowania prawidłowo stosowanej technologii ETICS.

  • We wszystkich działaniach akcentujemy znaczenie kompletności systemów ociepleń, które zapewniają bezpieczeństwo i skuteczność ocieplenia oraz dają gwarancję producenta, w odróżnieniu od przypadkowo zestawionych na elewacji wyrobów różnych marek. To nasze najważniejsze zadanie – tłumaczy prezes SSO.

Zdaniem Mariusza Gareckiego, szefa Grupy Technicznej SSO, podsumowując dziesięciolecie Stowarzyszenia, należy też szczególnie docenić pracę zrzeszonych ekspertów, którzy w tym czasie przygotowali szereg specjalistycznych opracowań dotyczących systemów ociepleń.

  • Warto wymienić wytyczne wykonawstwa i odbioru robót ociepleniowych, instrukcję eksploatacji systemów ociepleń, zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS czy wzór umowy na wykonanie ocieplenia oraz poradnik „Ocieplenia od A do Z”. Publikacje te dla wielu wykonawców i inwestorów stały się niezbędnym źródłem wiedzy – podkreśla Mariusz Garecki.
    Co więcej, staramy się dotrzeć bezpośrednio do fachowców z wielu środowisk. Odbyło się już kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń, m.in. dla inżynierów budownictwa i inspektorów nadzoru. To bardzo wymagające audytoria, dlatego tym bardziej cieszą nas wysokie oceny takich spotkań – mówi Mariusz Garecki.

O kompetencjach SSO świadczy również zaangażowanie na forum międzynarodowym. Stowarzyszenie od pięciu lat reprezentuje polską branżę ociepleń budynków za jako współzałożyciel European Association for ETICS, europejskiej platformy współpracy krajowych i branżowych stowarzyszeń.

  • Kolejną ważną dla Stowarzyszenia dziedziną jest współpraca w ramach patronatów merytorycznych z organizatorami branżowych spotkań i konferencji czy wspieranie istotnych dla naszego sektora projektów badawczych, np. syndykatowego badania rynku ociepleń realizowanego od 2011 roku przez TNS Pentor Poznań – wymienia Wojciech Szczepański.

W działania SSO naturalnie wpisuje się także regularna współpraca z mediami. Za ich pośrednictwem specjaliści ze Stowarzyszenia dzielą się swym doświadczeniem w licznych artykułach i komentarzach, jak również odpowiadają na pytania kierowane do nich za pośrednictwem mediów. Stowarzyszenie posiada także swój profil na Twitterze.

  • Bardzo wysoko oceniamy kontakt z każdym, komu zależy na tym, by mieć dobrze ocieplony dom i dużą satysfakcję daje nam możliwość pokazania, jak ważne dla efektywności energetycznej budynków są systemy ociepleń. Liczymy, że również w kolejnych latach nasza organizacja będzie cieszyć się zaufaniem fachowców na polskich budowach, partnerów branżowych oraz właścicieli i zarządców ocieplonych budynków – dodaje prezes Wojciech Szczepański.

Wszelkie informacje związane z jubileuszem dziesięciolecia Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń będą przez cały rok aktualizowane na stronie SSO www.systemyocieplen.pl.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone