Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Grzejniki dwuwarstwowe Zehnder

kategoria: Nowości rynkowe

Grzejnik drabinkowy to bardzo popularne rozwiązanie ogrzewania łazienkowego, jednak w większych pomieszczeniach może nie zapewnić odpowiedniego efektu grzewczego. Wszędzie tam, gdzie wymagane są duże moce grzewcze i funkcjonalne rozwiązania świetnie sprawdzają się dwuwarstwowe grzejniki dekoracyjne marki Zehnder.

Łazienka, ze względu na swoje przeznaczenie, musi być dobrze ogrzana. Komfortowa temperatura, przy której nie odczuwamy nieprzyjemnego chłodu po wyjściu z kąpieli to 24 °C. Jednak nietypowe usytuowanie lub duża powierzchna łazienki mogą wpływać na jej nieefektywne ogrzewanie. Szczególne wyzwanie stawiają pomieszczenia położone na narożach budynków. Trudno utrzymać w nich odpowiednią temperaturę przy wykorzystaniu jednego tradycyjnego grzejnika drabinkowego, ze względu na niedostateczne moce grzewcze. W takich sytuacjach często stosuje się dwie drabinki lub jeden grzejnik łazienkowy w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Ma to jednak swoje ograniczenia, których można uniknąć, stosując dwuwarstwowe grzejniki drabinkowe Zehnder.

Dla dużych potrzeb grzewczych

Łazienki o dużym metrażu wymagają wydajnych rozwiązań, które dają optymalny rezultat grzewczy przy zachowaniu wymogów oszczędności energii. Ogrzewanie podłogowe pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła w całym pomieszczeniu, jednak jego montaż nie zawsze jest możliwy. Zbyt cienkie konstrukcje stropów mogą nie pozwalać na poprowadzenie instalacji w posadzce. Drabinki Zehnder w dwuwarstwowym wykonaniu gwarantują doskonały efekt grzewczy, dzięki dodatkowym rurom horyzontalnym usytuowanym po drugiej stronie profilu. Przy parametrach pracy instalacji 70/55/24 dwuwarstwowy grzejnik łazienkowy Zehnder Forma o wymiarach 176x74,6 cm osiąga moc nawet do 1091 W. Zakładając, że do ogrzania 1m2 do temperatury 24°C potrzeba 100-130 W, grzejnik ten idealnie sprawdzi się w dużej łazience lub w pomieszczeniu z sauną o powierzchni 7m2. Zehnder Forma idealnie współpracuje w układach niskotemperaturowych z kotłem kondensacyjnym. Przy temperaturze zasilania 55°C grzejnik osiąga duże moce do 666 W.  Dzięki niskiej pojemności wodnej grzejnik łazienkowy Zehnder Forma szybko się nagrzewa, umożliwiając uzyskanie natychmiastowego komfortu cieplnego oraz racjonalne wykorzystanie energii potrzebnej do ogrzewania. Może być zasilany w dolnej części kolektorów zbiorczych lub opcjonalnie w środku przy rozstawie złącz 50 mm.

Idealne w nietypowych łazienkach

Łazienki usytuowane na poddaszu lub przy ścianach zewnętrznych budynku charakteryzują się zwykle zwiększonym zapotrzebowaniem na energię grzewczą, którego mogą nie pokrywać moce jednowarstwowych drabinek. Ponadto ograniczona ilość miejsca na ścianach oraz nietypowy kształt łazienki może uniemożliwiać montaż dwóch grzejników. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie dwuwarstwowy grzejnik łazienkowy Zehnder Yucca. Pomimo niewielkiej głębokości zabudowy wyróżnia się dużą mocą do 921 W przy wymiarach 1772x800 mm. Kolektory zbiorcze zostały połączone z rurami poziomymi w jednolitą całość o estetycznym wyglądzie.
Grzejnik Zehnder Yucca sprawdzi się również jako ścianka działowa, która nie tylko emituje ciepło, lecz także umożliwia wygodne przewieszenie i suszenie ręczników. W takim wykonaniu może zostać zamontowany w dowolnym miejscu łazienki, bez zajmowania powierzchni ścian.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone