Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Kiedy odśnieżać dach?

kategoria: Temat na czasie

Biały, błyszczący w słońcu puch stanowi malowniczy widok, ale jego obecność na połaci może być poważnym zagrożeniem. Przed zimą warto sprawdzić, czy zrobiliśmy wszystko, by zadbać o trwałość dachu i bezpieczeństwo ludzi.

Kilka centymetrów śniegu na połaci nie stanowi zagrożenia. Jeśli jednak zbierze się znaczna jego ilość, każdy dach należy odśnieżyć. Szczególnie ważne jest usuwanie śniegu z dachów płaskich. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do tragicznych w skutkach katastrof budowlanych, co niestety miało miejsce w poprzednich latach.

Odpowiednie zabezpieczenie dachu przed negatywnymi skutkami opadów śniegu wymaga szeregu czynności na różnych etapach wznoszenia i użytkowania domu. Dobierając projekt oraz podczas budowy, trzeba pamiętać o uwzględnieniu osłon przeciwśniegowych takich jak płotki czy bale oraz śniegołapy. W trakcie eksploatacji powinno się robić regularne przeglądy, by mieć pewność, że dach przed zimą jest w dobrym stanie. Gdy na połaci pojawi się dużo białego puchu, nie wolno zapomnieć o odśnieżaniu. Zastosowanie wymienionych środków to gwarancja, że nawet przy znacznych opadach śniegu dach pozostanie bezpieczny dla mieszkańców domu oraz osób przechodzących w jego pobliżu, a pokrycie nie ulegnie zniszczeniu.

Odśnieżanie powinno się zlecić wyspecjalizowanej ekipie, która fachowo pozbędzie się warstwy śnieżno-lodowej. Nie można powierzać tego zadania przypadkowym osobom, ponieważ chwila nieuwagi może doprowadzić do uszkodzenia elementów konstrukcji dachu. Warto podkreślić, że odśnieżanie dachu to nie kwestia dobrej woli - zgodnie z ustawą Prawo budowlane, w okresie zimowym zarządcy nieruchomości i przedsiębiorcy muszą usuwać nadmiar śniegu z dachu. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna, kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Piękno ośnieżonych dachów

Zima bez poślizgu

 

 

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone