Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Finanse

Mieszkaniem zarządza specjalistyczna firma

kategoria: Finanse
, źródło: redNet

Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych to nie koniec procesu inwestowania. Aby nasza inwestycja zaczęła przynosić zyski, musimy nią dobrze zarządzać. Ale co zrobić, jeśli lokum, które chcemy wynajmować, jest w innym mieście. Nie pozostaje nic innego, jak znaleźć kogoś, kto będzie nim sprawnie i z troską zarządzał.

Powierzenie specjalistycznej firmie zarządzania prywatnym mieszkaniem jest coraz bardziej popularne wśród inwestorów indywidualnych i pakietowych. Będzie zapewne nawet rosnąć, gdyż coraz częściej decydując się na mieszkanie pod wynajem, kupują je poza miejscem zamieszkania. Zainteresowaniem cieszą się: Trójmiasto, Wrocław, Kraków, Poznań i, co oczywiste, Warszawa.

Jak zatem zorganizować obsługę nieruchomości, aby mieć zapewnioną bezpieczną i profesjonalną obsługę, bez konieczności częstego odwiedzania mieszkania?


Mamy trzy możliwości:

   1. usługę najmu gwarantowanego,
   2. zlecenie zarządzania firmie zewnętrznej,
   3. obsługę we własnym zakresie.

Gwarantowany najem jest idealną opcją dla tych, którzy chcą zainwestować w zakup mieszkania, a następnie je wynajmować. Korzystając z opcji gwarantowanego najmu można zapewnić sobie wynajem zakupionego i urządzonego mieszkania. Ten wariant skierowany jest jednak do klienta pakietowego, który ma kilka mieszkań.

Z reguły do programu gwarantowanego najmu przyjmowane są mieszkania, których właściciele zgodzą się na ustalone „wakacje czynszowe” oraz wykupią wykończenie i umeblowanie lokali z oferty pośrednika. Dodatkowo, inwestor musi zagwarantować środki na pokrycie kosztów przygotowania mieszkań do dalszego wynajmu (np. odmalowanie, naprawy). Usługa najmu jest kompleksowa, ale dosyć kosztowna. Jako że spółka bierze na siebie pełne ryzyko związane z wynajęciem mieszkania, łącznie z nieuiszczonymi i opóźnionymi płatnościami oraz okresami bez wynajmu, musi mieć pewność, że jej starania związane ze znajdowaniem optymalnych najemców i zapewnienie inwestorowi jak najbardziej bezpiecznego, przewidywalnego i wypłacalnego klienta, zostaną finansowo docenione.

Co jednak zrobić, gdy mamy tylko jedno mieszkanie, dla przykładu w Warszawie, gdzie nie mieszkamy, a dojazdy do stolicy są dla nas niewygodne?

Warto poszukać na rynku usługi polegającej na przekazaniu zarządzania naszym mieszkaniem firmie, która zna się na wynajmie i potrafi zadbać o naszą własność. Rozwiązanie takie zapewni wygodę i oszczędność czasu inwestora – nie obciążają go sprawy bieżące i te związane z poszukiwaniem najemcy. Oczywiście zleceniodawca będzie musiał część środków przeznaczyć na prowizję dla firmy zarządzającej. Jednak nie są one wielkie.

  • Koszty nie przekraczają 10% zysku z wynajmu. Zapewnia przy tym, że troska z jaką pracownicy spółki zajmują się powierzonymi mieszkaniami jest porównywalna tylko z dbaniem o własne mieszkanie - wyjaśnia Iwona Janus, prezes redNet Management - spółki, która od 4 lat proponuje usługę zarządzania mieszkaniami prywatnymi.

Dodaje, że takie rozwiązanie jest obecnie szeroko wykorzystywane. W redNet Management z usługi korzysta kilkuset klientów.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone