Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Ścieżka rowerowa oczyszczająca powietrze

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
Ścieżka rowerowa oczyszczająca powietrze [fot.: Górażdże Cement]

W Nowej Soli powstało 6 tys. m² chodników i ścieżek, które oczyszczają powietrze. Wykoanano je z TioCem - superekologicznego cementu.

Na czym polega fenomen cementu TioCem i technologii TX Active oferowanej przez Górażdże CEMENT SA, lidera w produkcji cementu w Polsce?

Dzięki zawartości fotokatalizatora w postaci nanometrycznego dwutlenku tytanu, wykonane z TioCemu powierzchnie betonowe aktywnie wpływają na poprawę jakości powietrza przez zmniejszenie stężenia szkodliwych tlenków azotu pochodzących ze spalania paliwa przez samochody oraz wykazują właściwości samooczyszczące się.

  • Mamy nadzieję, że wzrastający w kraju poziom świadomości ekologicznej, rozwijający się sektor ekologicznego budownictwa wzbudzą wkrótce większe zainteresowanie technologią betonowych produktów fotokatalitycznych TX Active – mówi Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement SA.

Na razie takich inwestycji jak w Nowej Soli jest w naszym kraju niewiele. Kostkę, z której wykonano ścieżkę rowerową i chodniki wyprodukował ZPB Kaczmarek.

Święto drzewa w Nowej Soli

Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się 10 października podczas Święta Drzewa, które obchodzone jest w całym kraju z inicjatywy Klubu Gaja.

  • Jednym z priorytetów działania naszej gminy jest ochrona środowiska. Poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych do budowy ścieżek rowerowych i chodników chcemy pokazać mieszkańcom, że dokładamy wszelkich starań, aby podnosić standard życia oraz by dbać o dobro i zdrowie naszych mieszkańców – mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent  Nowej Soli.
powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone