Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Spoina do klinkieru i kamienia

kategoria: Nowości rynkowe
obrazek aktualności
Spoina do klinkieru i kamienia [fot. Den Braven]

Cegła klinkierowa posiada mnóstwo zalet. Jest trwała i atrakcyjna wizualnie, a wykończone przy jej pomocy elewacje nabierają wyjątkowego charakteru. Nic więc dziwnego, że zdobywa ona coraz większe uznanie. Jednak samo położenie klinkieru to nie wszystko – równie ważne jest zapewnienie odpowiedniego wypełnienia szczelin pomiędzy cegłami. W tym celu warto użyć spoiny do klinkieru i kamienia firmy Den Braven.

Odpowiednie wypełnienie fug pomiędzy klinkierem jest rzeczą niezwykle istotną. Źle dobrana spoina może bowiem nie tylko nie spełnić swojej roli, ale w ekstremalnych przypadkach być przyczyną dodatkowych problemów, takich jak choćby przebarwienia materiału cegły. Trwała i łatwa w użyciu spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, pozwoli nam zapomnieć o tego typu problemach.

Jakość w parze z wszechstronnością

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven jest drobnoziarnistą fugą polimerową, stworzoną specjalnie z myślą o cegłach klinkierowych. Nie zawiera ona cementu ani wapnia, dzięki czemu nie powoduje tworzenia się wykwitów oraz nie przebarwia klinkieru, co mogłoby negatywnie wpłynąć na estetykę budynku. Dzięki swojej formule i konsystencji jest gotowa do użycia od razu po otwarciu kartusza i nie wymaga żadnego dodatkowego mieszania czy przygotowania, co pozwala znacznie uprościć i skrócić czas jej nakładania. Jej bardzo duża przyczepność do krawędzi cegieł sprawia, że można ją stosować zarówno w przypadku powierzchni poziomych jak i pionowych, dzięki czemu nie musimy się martwić, że nasza świeżo położona fuga spłynie.

zdjecie
Spoina do klinkieru i kamienia
Co więcej, mimo że w założeniu przeznaczona jest ona do spoinowania cegieł i płytek klinkierowych oraz kamienia, to doskonale radzi sobie również z innego rodzaju materiałami o różnej nasiąkliwości, takimi jak cegła tradycyjna, silikaty, gres czy nawet kostka brukowa. Ponadto, doskonale sprawdza się również podczas drobnych napraw i renowacji, takich jak wypełnianie ubytków, rys i spękań w kamieniu, tynku czy betonie. Dodatkowo, dzięki dwóm dostępnym odcieniom szarości (jasnoszara oraz szara betonowa) będziemy mogli dobrze dopasować spoinę zarówno do naszych gustów, jak i materiału, do wypełnienia którego zostanie użyta.

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven jest w pełni mrozoodporna oraz posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, dlatego świetnie sprawdza się na zewnątrz budynków. Co więcej, nie zawiera ona substancji szkodliwych, takich jak na przykład rozpuszczalniki, dzięki czemu możemy ją również z powodzeniem i bez obaw stosować wewnątrz obiektów. Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven bardzo dobrze nadaje się również do renowacji zniszczonych fug. Dzięki łatwemu i precyzyjnemu systemowi nakładania, pozwala uniknąć nadmiernego bałaganu, co jest nieuniknione w przypadku zastosowania tradycyjnych zapraw cementowych wymagających wcześniejszego mieszania.

Decydując się na ozdobienie naszego domu klinkierem, większość z nas chce, by wykończenie takie było nie tylko trwałe, ale i estetyczne. Bardzo dobre właściwości jakimi charakteryzuje się spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, pozwoli nam łatwo i szybko wykonać prace, dzięki którym nasz dom będzie cieszył oczy przez długie lata.

  • Cena: kartusz 11,06 ml, cena hurtowa brutto
powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone