Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Uniwersalny grunt Atlas Grunto-Plast

kategoria: Nowości rynkowe

Atlas Grunto-Plast to uniwersalny super grunt na trudne podłoża. Umożliwia trwałe przyklejanie płytek na betonie, lastryko, lamperiach, starych okładzinach ceramicznych, a nawet na płytach drewnopochodnych (w tym płyty OSB). Jednocześnie można go stosować jako grunt na płyty g-k, tynki gipsowe, cementowe, nieotynkowane ściany z wszelkiego rodzaju cegieł, bloczków, pustaków, na wylewki betonowe i anhydrytowe, a także pod hydroizolacje.

Cechy Atlas Grunto-Plast

  • Poprawia przyczepność klejów, hydroizolacji i mas szpachlowych do powierzchni o niskiej nasiąkliwości, do podłoży wyjątkowo gładkich lub pokrytych pozostałościami starych klejów PVC i farb itp.
  • Ogranicza chłonność podłoża, tym samym zapobiegając zbyt intensywnemu oddawaniu do podłoża wody ze świeżo nakładanych klejów, tynków, gładzi itp.
  • Ułatwia nakładanie kolejnej warstwy, ponieważ chropowata powierzchnia redukuje poślizg nakładanego materiału.
  • Chroni nową warstwę przed niekorzystnym oddziaływaniem podłoża -stanowi chemiczną barierę pomiędzy podłożem a nowo nakładaną warstwą, ograniczając wzajemne oddziaływanie jednej na drugą. Ogranicza też przebijanie koloru z podłoża i powstawanie plam na powierzchni warstwy wykończeniowej z gładzi.
  • Chroni podłoża drewniane przed nadmiernym zawilgoceniem, wynikającym z kontaktu z nowo nakładaną mokrą warstwą.

Atlas Grunto-Plast  można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, na ścianach i podłogach (w grę wchodzą także podłogi grzewcze). Jest materiałem gotowym do użycia białą masą, produkowaną na bazie żywic akrylowych i mączek kwarcowych, pakowaną w plastikowe wiaderka. Po uprzednim przemieszaniu, nakłada się go bardzo łatwo, równomiernie rozprowadzając wałkiem malarskim lub pędzlem. Średnio zużywa się 0,3 kg masy na 1 m².

Kruszywo kwarcowe, zawarte w tej masie, powoduje, że powierzchnia nałożonej warstwy jest chropowata. Przyczynia się to do zwiększenia, nawet czterokrotnego! - przyczepności warstwy nakładanej naAtlas Grunto-Plast . Jego przyczepność do betonu wynosi co najmniej 1 MPa.

Opakowania: wiaderka 5 kg, cena netto: 27,75 zł.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone